На етапі post-sale в гру вступає команда розробки та проєктний менеджер. Тепер Sales виступає для клієнта каналом зворотного зв’язку та опікується його задоволенням Sales Manager вакансії від співпраці з командою. Звичайно, менеджером з продажу можна працювати й без знання англійської мови. Завжди були й будуть угоди для внутрішнього ринку.

  • Практичний курс із продажу в IT складається з дев’яти лекцій, на яких ви розберетеся в принципах IT-продажів, специфіці аутсорс та продуктових компаній.
  • Навчитеся стратегічного планування, ефективної лідогенерації, дізнаєтесь, як будувати тривалі відносини з клієнтами.
  • Також можуть бути передбачені додаткові бонуси й нарахування за виконання чи перевиконання плану тощо.
  • Те, наскільки сейлз ефективний, оцінюється обсягом продажів послуг компанії та відсотків конвертації проектів.
  • За цей час він зрозумів усі сильні та слабкі сторони концепт-арту, еволюціонував у цій сфері від casual game до високобюджетних ААА-ігор.

Проте самі Sales не радять цього робити, адже PM — це ще більш складна для новачка професія. Нерідко, навпаки, Sales в процесі розвитку переходить у Project Management. Перший крок, який не передбачає активного залучення та продажів, — це пошук потенційних клієнтів, робота з відкритими джерелами даних, моніторинг нішевих ресурсів. Тож лідогенератор (особливо в продуктових IT-компаніях) — це добрий старт у професії.

Уміння Працювати З Crm-системами

Якщо ми говоримо про продажі в IT, то спілкування відбувається безпосередньо з клієнтами й колегами, а отже, потрібно бути готовим до стресових ситуацій. Уміння продавати сьогодні — це вміння переконати клієнта в тому, що він має потребу в товарі або продукті, не кажучи йому про це прямо. А також чути покупця, виявляти його потреби й реальні проблеми.

що має знати IT Sales Manager

Якщо Sales продав контрактів на суму N, відсоток один, а якщо на суму NN — відсоток інший. За кордоном система подібних бонусів має назву OTE (on-target earnings). Про професію маркетолога-аналітика розповідає Анна Корнієнко — Digital Marketing Manager міжнародного холдингу TECHIIA. Своїм досвідом та оглядом ділиться Роман Панасюк, дата-аналітик у продуктовій IT-компанії Quarks.

Gross Sales Supervisor В It

Своїм досвідом та оглядом ділиться Світлана Іваницька, яка працює на посаді менеджерки команди Experience-дизайнерів у EPAM. Вона розповідає, хто ж такий Usability-фахівець. Керівниця з розумінням повного циклу розробки продукту. Попередні 5 років активно будувала систему просування продуктових компаній і продажів програмного забезпечення у сфері рітейлу та HoReCа на західному ринку. Гарно розуміється на болях маркетологів та продажників, відмінно поєднує зусилля заради цілей компанії. Те, наскільки сейлз ефективний, оцінюється обсягом продажів послуг компанії та відсотків конвертації проектів.

що має знати IT Sales Manager

Найкраще з особливостями нових рішень знайомі розробники. Але навряд чи вони сильні у маркетингу та зможуть доступно описати переваги свого продукту покупцям. Понад eight років в сфері Business Development https://wizardsdev.com/ та Sales онлайн продуктів для B2B. Працювала з такими компаніями як MEGOGO, Uber, Payoneer. Впевнена, що кожен клієнт і кожна комунікація важлива і відповідальна, якщо не зараз, то на майбутню перспективу.

Чому Усі Іт Компаніі Так Прагнуть Знайти Гарного Sales Manager?

Це корисно, оскільки в цьому разі ви не пропустите цікаву пропозицію. Усі оновлення будуть надходити до поштової скриньки. Якщо в Україні дійсно цікавих пропозицій для Sales не дуже багато (точніше, вони є, але зарплату ви вже бачили вище), то на Заході ця професія широко популярна в IT.

Весь курс вас буде підтримувати особистий куратор, а після – ми допоможемо зі складанням резюме і порекомендуємо вас партнерам IAMPM. Head of CSM in SalesNash, спікер на курсах SalesMan ті BDSM. Працювала з клієнтами в продуктовій компанії Competera, будувала сейлз-процеси й лідген в американському стартапі Hideez та займалася Sales Development у Very Good Security. Може навчити писати листи, на які клієнти точно відповідатимуть. Завдання SDR-а складніше ніж у лідгена, який робить механічний outreach. Така вакансія буває в молодих компаніях із відділом продажів, який тільки формується та набирає обертів, або з дуже швидким і простим циклом продажів.

що має знати IT Sales Manager

Починати будувати систему з лідогенератора — така собі ідея. Хіба що голова компанії до цього сам успішно вів комунікацію з клієнтами і може замінити собою business representative. За мовою сейлза можуть оцінити цілу компанію. Якщо він невпевнений у своїх висловлюваннях і губиться під час відповіді, закрадається сумнів з приводу компанії в цілому. Чому співробітник, який працює в компанії, знає все про її процеси, не може дати чітку відповідь? Для більшості компаній досвід роботи з CRM-системами або хоча б уявлення про те, що це таке, — обов’язковий пункт.

Огляд It-професії Sales-менеджер

Подальше супроводження, повторні продажі, додаткові продажі. Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами. Це вкрай важливий процес у побудові ділових стосунків. Вихідний «холодний» контакт з клієнтом, презентація, pitch. Відвідуйте DOU — там періодично публікуються вакансії.

що має знати IT Sales Manager

Отже, це головне, що потрібно знати тим, хто придивляється до посади IT Sales Manager чи планує розвиватись в межах цієї ролі. Збережіть цей путівник до закладок та поділіться з друзями. Пишіть нам у Facebook, Instagram та Telegram.

За час роботи на цій посаді ви увіллєтеся в процес і засвоїте термінологію. Так прийде впевненість і бажання ділитися експертністю з клієнтами. Наприклад, Sales Manager оцінив вартість розробки програмного продукту у $50 тис.

Відповідальність

Глобальна задача у менеджера з продажів у сфері IT така ж, як і в інших сферах — давати компанії нових клієнтів. Бути для клієнтів першим і часто єдиним представником компанії, з яким вони спілкуються, дізнаються про продукти чи послуги, розв’язують поточні питання. Він супроводжує клієнта воронкою продажів (funnel) від першого контакту до етапу укладання угоди. Подальше супроводження пулу власних клієнтів — це також функція Sales. Нерідко можна почути відгуки IT Sales про те, що у компанії їх недооцінюють, але це дивно і не логічно.

Десь потрібно зберігати контакти клієнтів, інформацію щодо заявок і операцій, звіти, документацію і завдання, які потрібно зробити. Причому це «десь» має бути в електронному вигляді, щоб доступ був у всієї команди. На співбесіді вас не попросять налаштувати докер або створити застосунок для імпорту файлів за 15 хвилин.

що має знати IT Sales Manager

Адже будь-яка розробка повинна зрештою приносити доходи. А як вона буде приносити доходи, якщо її не продавати? Тож глобальна місія менеджерів з продажів у IT — набагато вагоміша, ніж може здаватись.

Тут також враховується, наскільки здійснений продаж був прибутковим чи збитковим/проблематичним у реалізації. Є компанії, де існує лише фіксована ставка оплати, а є ті, де до фіксованої зарплати додається відсоток від укладених продажником угод. Менеджер з продажу — він і в Африці менеджер з продажу. Обов’язки, що у сфері IT, що за її межами звучать дуже схоже, якщо не однаково — знайти клієнтів, зацікавити в покупці й переконати, що життя без цього продукту не буде повноцінним.